Ana Sayfa


     İran Temsilcisi "Tayangu" Alireza Nabipour'un Ziyareti. 26.02.2016 Safranbolu

     İran temsilcisi "Tayangu" Alireza Nabipour, "Yabgu" Nihat Yiğit'i Safranbolu'da ziyaret etti. Ziyaretiyle memnuniyet veren "Tayangu" Nabipour, İran'da Sayokan'ın geldiği noktayı, federasyondan beklentilerini, uluslararası alanda daha büyümek için önerilerini Yabgu'yla paylaştı.

     Yabgu, İran'da Sayokan okullarının 62' ye yükselmesi haberine memnun olduğunu,şu anda en güçlü ülkenin İran olduğunu dile getirdi. Sayokan'ın dünya merkezinin bitimiyle, gerek Türkiye'de gerekse dünyada nasıl büyüyeceğinin, rekabet edebilmek için hazırlanan programların içerikleri hakkında "Tayangu" Sayın Nabipour'u bilgilendirdi.

      "Tayangu" Sayın Nabipour' da Sayokan dünya merkezi haberine çok mutlu olduğunu, dünya merkezinin bir an önce bitmesini beklediklerini ifade ederek, İran'da çalışmalarının aynı hızla devam edeceğini söyledi.


   Eşi, erkek ve kız kardeşiyle ziyarete gelen ""Tayangu" Sayın Nabipour,Yabgunun çok kitap okuması bilmesi hasebiyle, Ömer Hayyam'ın kitabını hediye etti. Önemli görüşmelerden ve yemekten sonra Safranbolu'nun tarihi eski çarşısını gezdiler. Ziyaretiniz için teşekkür ederiz, Sayın Nabipour ailesi. Umut ederiz ki mutlu ayrılmışsınızdır, Safranbolu'dan.